Anahtar Teslim Prefabrik

ANAHTAR TESLİM PREFABRİK EV

Prefabrik yapılarda müşterilerimizin karşılaştığı en büyük zorluk, prefabrik yapılar dışında kalan yapılması gereken kalemlerdir ve müşterilerimizin büyük çoğunluğunun ya buna ayıracak fazla zamanı, ya da bu işleri yaptırabilecek imkânları yoktur.

İşte bu durumda BESA PREFABARİK A.Ş olarak müşterilerimizin imdadına biz yetişiyoruz. Prefabrik evlerin dışında kalan tüm anahtar teslim işleri sizin yerinize biz üstleniyoruz.

Peki, nedir bu Anahtar Teslim Prefabrik Ev İşleri?

Bir prefabrik ev ya da prefabrik yapı satın aldığınızda alıcıya ait işler konusunda duyacağınız kelimeler genelde her yerde aynıdır. Zemin betonu parke fayans döşemeleri nakliye mutfak dolapları ALICIYA AİTTİR!!!

Peki bir ev satın aldığınızda bu gibi inşaat işleri ile siz uğraşmak ister misiniz? Tabiki hayır dediğinizi duyar gibiyiz.

BESA PREFABRİK A.Ş. olarak prefabrik evin dışında kalan tüm işleri sizin yerinize biz üstleniyoruz. Türkiye’nin her bölgesinde uzman ekiplerimiz ve şantiye şeflerimiz ile birlikte tüm bu inşaat işlerini oldukça kısa bir süre içinde gerçekleştirip size teslim ediyoruz.


Prefabrik Ev Zemin Betonu Nasıl Atılır?
Prefabrik Ev Zemin Betonu Nasıl Atılır?

Prefabrik evlerin kurulabilmesi için öncelikle düz bir zemin betonuna ihtiyaç vardır. Peki, prefabrik evlerde zemin betonu nasıl atılır. Bu konuyu hiç dert etmenize gerek yok. BESA PREFABRİK AŞ. Sizin yerinize temel betonu maliyetini üstlenebilir. Prefabrik evlerde su basman maliyeti BESA PREFABRİK uzman şantiye ekibi tarafından hayata geçiriliyor.

Prefabrik evlerin sözleşmelerinin imzalandığı aşamada uzman teknik ekiplerimiz tarafından asgari zemin betonu dahil prefabrik evin planları da hazırlanıyor. Prefabrik evlerin zemin betonları bu hazırlanan plana göre atılıyor.

Prefabrik evlerde temel mahiyetinde bir zemin betonu atılması yeterlidir. Beton atılacak alnın etrafı yaklaşım 10 cm kalınlığında bir kiriş ile dönülür. Bu kirişlerin içi önce doldu ile doldurulur ve dolgu sertleştirilir. Dolgunun üstüne hasır demir döşenir, iki katlı bir prefabrik ev kurulacak ise hasır demirin iki katlı olarak döşenmesinde fayda vardır. Döşenen hasır demirlerin üstüne de yaklaşık 15 -20 cm kalınlığında beton dökülerek temel hazırlanmış olur.

Prefabrik evlerin zemin betonları, yapılacak arazinin eğimine göre değişiklik göstermekle birlikte 30 cm yükseklikten başlayarak istenilen yüksekliğe kadar çıkarılabilir. Anahtar teslim prefabrik ev hizmetimizde su basman betonu ortalama yüksekliğimiz 30 - 50 cm dir. Prefabrik evlerde su basmanı hazırlanırken temiz ve pis su giderlerinin döşenmesi için belirli ölçülerde boşluklar bırakılır.

Anahtar teslim prefabrik evler inşa edilirken tüm bu işlemler BESA PREFABRİK A.Ş. nin uzman şantiye ekipleri tarafından hayata geçirilir, size de evinizin huzurunda mutlu bir hayat geçirmek kalır.

Prefabrik Ev Zemin Betonu Nasıl Atılır?
Prefabrik Evlerde Şap Atılması

Prefabrik evlerin içine şap atılması, BESA PREFABRİK A.Ş.’nin anahtar teslim prefabrik ev yapımı hizmetine dahil olan bir aşamadır. Prefabrik evler kurulduktan sonra içine ve dışında kalan boşluklara şap dökülerek prefabrik evlerin bağlantı elemanları şap betonunun altında bırakılır.

Prefabrike evlerde şap atılmasının en önemli nedenlerini şu şekilde sıralayabiliriz.

  • Prefabrik yapıyı zemin betonuna bağlayan bağlantı elemanlarını şap betonunun altında bırakarak gizleme
  • Prefabrik evin su basmanının düz atılamamasına karşılık, daha sonra döşenecek zemin kaplamalarına daha düz bir zemin hazırlamak
  • Prefabrik evin içi ve dışı arasında izolasyonu sağlayabilmek.

Prefabrik evlerin içine şap atılırken şap hizasının prefabrik evin bağlantı elemanlarını geçmeyecek şekilde, kapı eşikleri hizalanarak atılmasına dikkat edilmelidir. Aksi takdirde evin kapılarının açılıp kapanmasında bazı problemler yaşanabilir. Şap atımı esnasında yüksekliği hesaplarken şaptan sonra yapılacak zemin kaplamalarının yüksekliği de hesaba katılmalıdır.

Prefabrik Evlerde Şap Atılması
Prefabrik Evlerde Parke ve Seramik Kaplamaları

Bir prefabrik evi ev olarak gösteren en güzel detay zemin kaplamalarıdır.  Prefabrik evlerde şap uygulaması yapıldıktan sonraki aşama istenilen zemin kaplama malzemesi ile döşenmesidir. İstenilen yere seramik istenilen yere parke döşenebilir. Prefabrik evlerin seramik ve parke kaplamalarında betonarme binalara göre hiçbir fark bulunmamaktadır.

BESA Prefabrikte kullanılacak parke ve seramik döşemeleri tamamen müşterilerimizin zevk ve tarzlarına göre yine tamamen kendileri tarafından istenilen marka ve modelde seçilir. Seçilen ürünlerin tedariği taraımızdan yapılır ve sonrasında uygulanır.

Prefabrik Evlerde Parke ve Seramik Kaplamaları
Prefabrik Evlerde Mutfak Dolapları

Genel olarak prefabrik firmalarının üstlenmedikleri ve müşerilerine bıraktıkları kalemlerden biride mutfak dolaplarıdır. Bir ev inşa ediyorsanız, evde olması gereken her türlü ekipmanıda sağlamanız gerekir. Biz de bu düşünceden hareketle, sınırsız renk ve model seçeneklerinde mutfak dolaplarını üretip, montajını yapıyoruz.

Besa Prefabrikte mutfak dolapları tamamen kendi imalatımız olup, birinci sınıf MDF ile üretilmekte, öncelikle müşterilerimizin isteklerine göre  ve prefabrik evlerin planına uygun olarak tasarlanmaktadır.

Prefabrik Evlerde Isınma

Bize en çok gelen sorulardan biri "prefabrik evlerde ısıtma nasıl olur?" sorusudur.

Prefabrik evlerde de diğer tüm evlerde olduğu gibi istediğiniz ısıtma seçeneği ile ısınma sorununu çözebilirsiniz.

Doğalgaz ulaşan bölgelerde doğalgaz kombisi ve petek tesisatı ile, olmayan bölgelerde tercihe göre katı yakıt kazanı, yada elektrikli kombi ve petek tesisatı ile bunların hiçbirinin olmadığı yerlerde ise soba ile ısınmayı sağlayabilirsiniz.

Hatta petek tesisatı yerine yerden ısıtma seçeneği ile daha modern ve konforlu bir yapıya sahip olabilirsiniz.

Pek çok müşterimizden gelen bir başka soru ise "Prefabrik evlerde Şömine kurulabilir mi?" sorusudur.

Bunun yanıtıda pek tabi EVET tir. Zira daha öncelerde de yapılmış örneklerimiz mevcuttur. Prefabrik evlerde şömine rahatlıkla kurulabilir.

Prefabrik Evlerde Isınma
Prefabrik Evlerde Banyo ve Duşakabin

Bir evde olması gereken en önemli bağımsız bölüm wc ve banyo. Ev ister küçük ister büyük olsun mutlaka bir wc ve banyo bulunmak zorundadır.

Hal böyle iken yaşam alanları inşa eden bir firmanın bu kalmeleri müşterisine bırakması söz konusu olmamalısır.

Anahtar teslim projelerimizde banyonun büyüklüğüne göre tasarlanmış banyo dolaplarımız, klozet (istenirse yer taşı,) lavabo ve duşa kabin  Besa Prefabrik tarafından kullanıma hazır halde müşterilerimze teslim edilmektedir.

Prefabrik Evlerde Banyo ve Duşakabin